Nasza oferta

Kawiarka aluminiowa czy inaczej kafetiera zawsze będzie się kojarzyła  z pierwszą ośmiokątną włoską moką, która mimo upływu lat nadal nic nie traci na swoim uroku i popularności. Bialetti Express Moka to klasyk i wiele osób uważa, że kawa w niej parzona to prawdziwe włoskie espresso.

Kawiarki mogą mieć różną objętość i warto wybrać odpowiednią dla siebie, ponieważ stosując określone proporcje wody do kawy mielonej można mieć pewność, że parzony napar będzie pyszny i esencjonalny. I tak kawiarka aluminiowa może mieć objętość 2, 3, 4, 6 czy 9 filiżanek espresso a jedno espresso to około 40-50 ml.
Najczęściej kafetiera aluminiowa wykonana jest po prostu z polerowanego aluminium, ale dostępne są również modele w przeróżnych kolorach, mniej lub bardziej intensywnych. Mają one kształt klasycznej kanciastej moki, ale są i takie o bardziej zaokrąglonych i nowoczesnych kształtach. Wśród  nich można znaleźć jedyną w swoim rodzaju kafetierę do parzenia cappuccino (Bialetti Mukka Express) czy mokę do parzenia espresso z pianką (Bialetti Brikka).
Kawiarka aluminiowa składa się z dwóch skręcanych ze sobą części: zbiorniczka dolnego, do którego wlewa się wodę oraz zbiorniczka górnego, do którego przelewa się aromatyczny napar kawy. Do dolnego zbiorniczka wkłada się lejek z sitkiem, do którego sypie się kawę mieloną. Gorąca woda pod ciśnieniem przeciska się przez kawę wydobywając z niej pełnię smaku i aromatu a tak przygotowana kawa jest esencjonalna i aksamitna.
W naszej ofercie dostępne są kawiarki dwóch dużych włoskich firm Bialetti oraz Gat, których wysokiej jakości produkty są znane i cenione na całym świecie.
per page