Nasza oferta

Kawiarka inaczej kafetiera stalowa jest niejako następczynią kawiarki aluminiowej i przypadnie do gustu zwłaszcza osobom ceniącym nowoczesne wnętrza. Błyszcząca stal i niebanalne wzornictwo sprawiają, że kawiarka stalowa może być ozdobą kuchni, ale przede wszystkim szybko staje się również ulubionym sprzętem kuchennym ze względu na pyszną, aromatyczną kawę, którą można w niej przygotować.

Kawiarki mogą mieć różną objętość i warto wybrać odpowiednią dla siebie, ponieważ stosując odpowiednie proporcje wody do kawy mielonej parzona kawa będzie pyszna i esencjonalna. I tak kafetiera stalowa może mieć objętość 2, 4, 6 lub 10 filiżanek espresso. Dostępne są również moki z reduktorami, w których można zaparzyć 6 lub 4 espresso a także w wersji 4 lub 2 espresso (Gat Thema czy Gat Opera). Jedno espresso to około 40-50 ml.
Kawiarka stalowa jest jedynym możliwym wyborem, jeśli ma być używana na kuchni indukcyjnej. Dodatkowo musi mieć objętość przynajmniej 4 filiżanek espresso (4 tz). Jedynie w kawiarce Gat Konica 2 tz (około 80 ml) można parzyć kawę na kuchni indukcyjnej przy tak małej jej objętości.
Kawiarka stalowa składa się z dwóch skręcanych ze sobą części: zbiorniczka dolnego, do którego wlewa się wodę oraz zbiorniczka górnego, do którego przelewa się aromatyczny napar kawy. Do dolnego zbiorniczka wkłada się lejek z sitkiem, do którego sypie się kawę mieloną. Gorąca woda pod ciśnieniem przeciska się przez kawę wydobywając z niej pełnię smaku i aromatu a tak przygotowana kawa jest esencjonalna i aksamitna.
W naszej ofercie dostępne są kawiarki dwóch dużych włoskich firm Bialetti oraz Gat, których wysokiej jakości produkty są znane i cenione na całym świecie.

per page