Hario Skerton Powiększ

Hario Skerton - żarnowy, ręczny młynek do kawy

nowy

typ: ręczny młynek
rozdrabnianie: stożkowe, ceramiczne żarna 
wydajność: 100 gram kawy  

Więcej szczegółów

159,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Hario Skerton to żarnowy, ręczny młynek do kawy, który świetnie się sprawdzi jeśli parzymy kawę metodami alternatywnymi (czyli nie w ekspresie ciśnieniowym :-) ). Świeżo zmielona kawa w Hario Skerton będzie wyśmienicie smakowała jeśli przygotujemy ją w kawiarce, metodą przelewową w dripie czy we french presie.

Młynek Hario Skerton umożliwia mielenie kawy o różnym stopniu rozdrobnienia ziaren czemu można je precyzyjnie dostosować do konkretnego sposobu parzenia kawy. I tak kawiarka wymaga średniego stopnia mielenia, drip nieco grubszego natomiast french press wręcz grubego. Ważne jest również to, że drobinki kawy, w wybranym przez nas stopniu mielenia, mają podobną wielkość. Dzięki temu kawa „równo” się parzy i smakuje idealnie :-)  Grubość mielenia w młynku Hario Skerton reguluje się poprzez zmianę ustawienia specjalnej nakładki pod rączką do mielenia kawy (do młynka dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi).

Ziarna kawy w młynku Hario Skerton są mielone w stożkowych żarnach. Nie są więc one cięte a rozgniatane przez co uwalniają cały swój subtelny smak i aromat. Dodatkowo żarna są ceramiczne dzięki czemu są neutralne w stosunku do olejków kawowych i nie wpływają na smak zmielonych drobinek kawy.

Szklany pojemnik na kawę mieloną mieści 100 gram kawy. Sylikonowa nakładka na jego dolną część zapobiega przesuwaniu się młynka po blacie podczas mielenia kawy. Dodatkowo, po odkręceniu korpusu do mielenia, może on spełniać samodzielną funkcję jako pojemnik do przechowywania zmielonej kawy. W zestawie znajduje się pokrywka, która umożliwia szczelne zakręcenie eleganckiego pojemniczka i wygodne przechowywanie go w podręcznej szafce.

Korpus na kawę ziarnistą wykonany jest z tworzywa sztucznego (polipropylenu), natomiast bardzo wygodna w użyciu przykrywka to sylikon. Rączka - stal nierdzewna.

Wzornictwo młynka jest nowoczesne, ale i bardzo uniwersalne. Stonowana szarość w połączeniu ze szkłem sprawiają, że młynek świetnie się odnajdzie w nowoczesnej jak i stylowej kuchni.

Producentem jest znana japońska firma Hario z prawie już wiekowym doświadczeniem. Jej wyroby, w tym również dripy, znane są na całym świecie.

Napisz opinię

Hario Skerton - żarnowy, ręczny młynek do kawy

Hario Skerton - żarnowy, ręczny młynek do kawy

typ: ręczny młynek
rozdrabnianie: stożkowe, ceramiczne żarna 
wydajność: 100 gram kawy  

Napisz opinię