Hej, dzień dobry wszystkim,

odpoczywamy, jesteśmy na urlopie.

Zamówienia przyjmujemy ponownie dopiero od 1 listopada2019 roku.

pozdrawiamy
ekipa TOTUKAWA PL

Nasza oferta

Kawiarka inaczej kafetiera stalowa jest niejako następczynią kawiarki aluminiowej i przypadnie do gustu zwłaszcza osobom ceniącym nowoczesne wnętrza. Błyszcząca stal i niebanalne wzornictwo sprawiają, że kawiarka stalowa może być ozdobą kuchni, ale przede wszystkim szybko staje się również ulubionym sprzętem kuchennym ze względu na pyszną, aroma...

Kawiarka inaczej kafetiera stalowa jest niejako następczynią kawiarki aluminiowej i przypadnie do gustu zwłaszcza osobom ceniącym nowoczesne wnętrza. Błyszcząca stal i niebanalne wzornictwo sprawiają, że kawiarka stalowa może być ozdobą kuchni, ale przede wszystkim szybko staje się również ulubionym sprzętem kuchennym ze względu na pyszną, aromatyczną kawę, którą można w niej przygotować.

Kawiarki mogą mieć różną objętość i warto wybrać odpowiednią dla siebie, ponieważ stosując odpowiednie proporcje wody do kawy mielonej parzona kawa będzie pyszna i esencjonalna. I tak kafetiera stalowa może mieć objętość 2, 4, 6 lub 10 filiżanek espresso. Dostępne są również moki z reduktorami, w których można zaparzyć 6 lub 4 espresso a także w wersji 4 lub 2 espresso (Gat Thema czy Gat Opera). Jedno espresso to około 40-50 ml.
Kawiarka stalowa jest jedynym możliwym wyborem, jeśli ma być używana na kuchni indukcyjnej. Dodatkowo musi mieć objętość przynajmniej 4 filiżanek espresso (4 tz). Jedynie w kawiarce Gat Konica 2 tz (około 80 ml) można parzyć kawę na kuchni indukcyjnej przy tak małej jej objętości.
Kawiarka stalowa składa się z dwóch skręcanych ze sobą części: zbiorniczka dolnego, do którego wlewa się wodę oraz zbiorniczka górnego, do którego przelewa się aromatyczny napar kawy. Do dolnego zbiorniczka wkłada się lejek z sitkiem, do którego sypie się kawę mieloną. Gorąca woda pod ciśnieniem przeciska się przez kawę wydobywając z niej pełnię smaku i aromatu a tak przygotowana kawa jest esencjonalna i aksamitna.
W naszej ofercie dostępne są kawiarki dwóch dużych włoskich firm Bialetti oraz Gat, których wysokiej jakości produkty są znane i cenione na całym świecie.

Więcej
per page