Hej, dzień dobry wszystkim,

odpoczywamy, jesteśmy na urlopie.

Zamówienia przyjmujemy ponownie dopiero od 1 października2019 roku.

pozdrawiamy
ekipa TOTUKAWA PL

Włoska firma Lavazza

Kawa LAVAZZA - il caffè espresso preferito dagli italiani

Trudno o bardziej rozpoznawalną w Polsce, a być może także na świecie, markę włoskiej kawy niż kawa Lavazza. To obecnie wręcz synonim kawy najwyższej jakości albo smacznego i aromatycznego espresso we włoskim stylu. Cóż, nie da się ukryć że firma Lavazza sobie na taka opinię solidnie zapracowała, i to zapracowała przez długie lata, zgodnie ze swoja maksymą, że jakości się nie kontroluje tylko buduje.

Historia firmy zaczyna się w roku 1895, gdy założyciel firmy Luigi Lavazza otwiera w Turynie sklep, gdzie jednym z asortymentów jest właśnie kawa. Firma się rozwija, a Luigi postanawia mieszać ziarna różnych odmian kawy uzyskując nieosiągalne dotychczas smaki gotowego napoju. Być może to właśnie to decyduje o szybkim rozwoju zarówno firmy jak i jej produktów? Firma Lavazza szczyci się także, że jako pierwsza na świecie zaczęła brandować opakowania swoich produktów. W roku 1950 powstaje pierwsze hasło reklamowe „Caffè Lavazza, paradiso in tazza", czyli „Kawa Lavazza, niebo w filiżance”. Firma tworzy też wówczas pierwszą wersję kawy nazwanej „Qualità Oro", czyli „Złota jakość”. Od tamtego czasu minęło wiele lat, wiele się zmieniło na rynku kawy, powstały dziesiątki jeżeli nie setki różnych palarni a mimo to LAVAZZA szczyci się nadal jedną z najlepszych kaw na rynku, wspomniana już kawa ziarnista Lavazza Qualita Oro.

Obecnie Lavazza jest jedną z najważniejszych palarni kawy w Italii i na świecie. Jest liderem na rynku włoskim, gdzie jak podaje ma 48% udział w rynku detalicznym, ale jest także dostępna u dystrybutorów oraz w oddziałach w ponad 90 krajach na całym świecie. To już jednak pozostawmy statystykom, dla nas najważniejsze jest że możemy pić naprawdę doskonała kawę.