Hej, dzień dobry wszystkim,

odpoczywamy, jesteśmy na urlopie.

Zamówienia przyjmujemy ponownie dopiero od 1 października2019 roku.

pozdrawiamy
ekipa TOTUKAWA PL

Kawa ILLY - historia włoskiego stylu picia kawy

ILLYIlly to słynna włoska palarnia kawy, która ma swą siedzibę w Północnych Włoszech, w malowniczym nadmorskim mieście Triest. Historia firmy jest barwna i obfituje w szereg ciekawych wydarzeń, ale o wszystkim poczytacie w naszym krótkim tekście.

Rok 1933 - założenie firmy przez Fancesco Illy, od którego nazwiska pochodzi nazwa przedsiębiorstwa i nazwa marki. Od początku działalności młody włoski przedsiębiorca zamierzał produkować kawę, i to doskonała kawę.

Rok 1934 - rok po rozpoczęciu działalności, Franceso Illy opatentował innowacyjny sposób pakowania ziaren w puszkach, dzięki czemu można było na dłużej zachować aromat i smak kawy

Rok 1935 - Francesco Illy wynalazł i opatentował ekspres do kawy o nazwie "Illetta", który uważany jest za pierwowzór stosowanych obecnie urządzeń tego typu. Nowatorskość tego urządzenia polegała na rozdzieleniu procesu podgrzewania wody i wytwarzania ciśnienia, a także na automatycznym podawaniu wody. Ten ekspres umożliwiał zaparzenie włoskiego espresso jako pierwszy na świecie.

Rok 1970 - firma Illy stworzyła system E.S.E. (Easy Serving Espresso), polegający na pakowaniu porcji mielonej kawy w jednorazowe saszetki. Saszetki umieszcza się w ekspresie ciśnieniowym (lub niektórych kawiarkach) i po kilku sekundach mamy espresso! System ten stał się prekursorem tak popularnych dziś ekspresów na kapsułki.

Rok 1999 - firma ILLY utworzyła w Neapolu Università del Illy caffè (Uniwersytet Kawy), jednostkę odpowiedzialną za szerzenie kultury picia i przygotowywania kawy. Obecnie istnieje ponad 20 oddziałów Uniwerystetu na całym świecie.

Firma ILLY wyraźnie wyróżnia się obecnie spośród wielu innych palarni:

    • oferuje wyłącznie mieszanki na bazie ziaren wysokogatunkowej Arabiki, składające się z dziewięciu odmian pochodzących z plantacji w Indiach, Brazylii, Kostaryce, Gwatemali, Kolumbii oraz Etiopii.
    • produkty firmy pakowane są w eleganckie i rozpoznawalne na całym świecie srebrne, aluminiowe puszki. Takie opakowanie zapewnia szczelność i możliwość bezpiecznego przechowywania kawy bez obniżenia jej jakości.
    • niebywała dbałość o szczegóły i wzornictwo, kolekcje filiżanek do kawy i innych akcesoriów do kawy to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej! Na przykład limitowane edycje Art Collection, czy projekty stworzone przez Jamesa Rosenquist, Michaela Lin, Sebastião Salgado, czy Tobiasa Rehberger