Hej, dzień dobry wszystkim,

odpoczywamy, jesteśmy na urlopie.

Zamówienia przyjmujemy ponownie dopiero od 1 października2019 roku.

pozdrawiamy
ekipa TOTUKAWA PL

Włoska firma Cafe Vergnano

Kawa Cafe Vergnano - L'autentico Espresso Italiano

Firma Cafe Vergnano to kawał historii włoskiej kawy, bo w zasadzie to od niej się wszystko zaczęło. Tak, tak, Cafe Vergnano szczyci się mianem najstarszej palarni kawy w całej Italii. Firma została bowiem założona już w roku 1882, w niewielkiej miejscowości Chieri niedaleko Turnu. Czyli ma 132 lata. I działa nieprzerwanie. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela – Domenico Vergnano.

To czym Cafe Vergnano się najbardziej szczyci to połączenie nowoczesności i tradycji – sama fabryka i park maszynowy jest nowoczesny, natomiast podejście i technologia wypalania ziaren kawowca jest zupełnie tradycyjny. Na czym to polega? Przede wszystkim na indywidualnie nadzorowanym procesie wypalania ziaren. Co więcej, wypalanie choć jest prowadzone na dużą skalę, bo Cafe Vergnano jest szóstym co do wielkości graczem na włoskim rynku, to jednak prowadzone jest w specyficzny sposób – w powolnych procesach trwających 18 do 20 minut, a nie tak jak w innych firmach w znacznie krótszym (5-6 min). To wszystko przekłada się na dokładnie kontrolowaną temperaturę wypalania, która precyzyjniej dobrana pozwala uzyskać kawę o jeszcze lepszym smaku. Sukces przypisuje się ciągłemu dążeniu do doskonałości jakościowej, którą prawdziwi koneserzy kawy doceniają i rozpoznają w Caffè Vergnano od ponad stu lat.

Obecnie Cjesafe Vergnano jest jedną z najważniejszych palarni kawy w Italii i na świecie. (jest dostępna u dystrybutorów oraz w oddziałach w ponad 80). To już jednak pozostawmy statystykom, dla nas najważniejsze jest że możemy pić naprawdę doskonałą kawę.